29 грудня 2016 рік – цей день в історії

2016-12-28_14-21-59

Найгучніші історичні події України та світу.  

У 1995-му в Дніпропетровську відкрили метрополітен.

1996 рік  – громадянська війна у Гватемалі, що тривала 36 років, закінчилася примиренням воюючих сторін.

2008 року почалася  нова "газова  війна" Росії проти України. Ціна газу для України з 1 січня може скласти 8 за тисячу кубометрів – про це заявив голова правління російського "Газпрому" Олексій Міллер в ході переговорів з делегацією НАК "Нафтогаз України".

1926 – У Валь-Моне (Швейцарія) у віці 51-го року помер Райнер Марія Рільке, австрійський поет і прозаїк, видатний представник символістичної і містично-релігійної літератури.
1768 – Введення Катериною II паперових грошових знаків. 
1791 – Приєднання до Росії Криму по Ясському мирного договору з турками. 

Сьогодні народилися:

У 1709 році — Єлизавета, російська імператриця, дочка Петра I.

1721 рік – Жанна-Антуанетта Пуассон, маркіза де Помпадур, фаворитка французького короля Людовіка XV. Мала великий вплив на короля, визначала політику країни впродовж майже двадцяти років. Відома, як прихильниця просвітництва, підтримувала публікацію енциклопедії Дідро і Даламбера.

1766 року —Чарльз Макінтош, шотландський хімік, винахідник просиченої гумою тканини; його іменем було названо плащі, що виготовлялись з подібної тканини.

1800-й — Чарльз Нельсон Гудєар, американський інженер, винахідник процесу вулканізації гуми.

У 1875  році – Микола Стражеско, український терапевт. Із 1922 року  — керівник Київського медичного інституту. Керував клінічним відділенням Інституту експериментальної біології та патології, із 1934-го  — Інститутом клінічної фізіології АН УРСР, із 1936-го — директор створеного ним Українського науково-дослідного інституту клінічної медицини.  Автор більш ніж 100 наукових праць, присвячених різноманітним питанням клініки і лікування внутрішніх хвороб.  Герой соцпраці.

1891-го народився Володимир Симиренко, учений-садівник, селекціонер. Після Першої світовій війні й революції С. був реконструктором садівництва в Україні; в його розсадниках було бл. 40 000 гібридів овочевих дерев і ягідних кущів; він організував ряд середніх і вищих учбових закладів і НДІ садівництва, редагував садівничі журнали. У своїх працях Симиренко підкреслював, що садівництво треба розвивати насамперед на основі місцевих сортів, у другу чергу – на акліматизації привізних, а далі вже на розведенні нових різновидностей. У цьому та у поглядах на спадковість він розходився з офіційним в СРСР вченням і практикою російського генетика І. Мічуріна.

1906 року — Сергій Корольов, вчений-винахідник, конструктор ракетно-космічних систем. Конструктор перших штучних супутників Землі і космічних кораблів. Сім років відбув у ГУЛАЗІ, де разом з іншими вченими був примушений займатися розробкою балістичних та геофізичних ракет. Після звільнення очолив радянську ракетну програму. Під його керівництвом запущено першу міжконтинентальну балістичну ракету, перший штучний супутник Землі, перший політ людини в космос та вихід людини в космос.

1942  рік – Всеволод Абдулов, радянський і російський актор театру й кіно, актор Московського театру на Таганці (фільми "Озброєний і дуже небезпечний", "Місце зустрічі змінити не можна", "Трест, який луснув").

У 1966-му народився  Нестор Шуфрич, український політик і підприємець. Народний депутат України ІІІ-IV i VI скликань (спочатку – член СДПУ(о), був першим заступником голови партії; з 2007 р. – в Партії регіонів). У 2006-2007 і 2010 роках– міністр з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. Далі  –  – заступник секретаря РНБО. Власник ФК "Закарпаття" (Ужгород).

1970 року народився  Григорій Місютін, український гімнаст, олімпійський чемпіон 1992 року. Виграв "золото" Барселони в командній першості у складі Об'єднаної команди (СНД). На Олімпіаді-1992 виграв також чотири срібні нагороди – в багатоборстві, вільних вправах, опорному стрибку і вправах на перекладині. Бронзовий призер Олімпійських ігор 1996 року в командній першості (збірна України).

У 1979 році народився Андрій Котельник, український боксер, срібний призер Олімпійських ігор (2000 року).

1766 – Чарльз Макінтош, шотландський хімік, винахідник просиченої гумою тканини (1823); його іменем було названо плащі, що виготовлялись з подібної тканини. 
1775 – Карл Россі (за старим стилем – 18 грудня 1775 р., помер в 1849 році), російський архітектор. 
1877 – Данило Михайлович Щербаківський, мистецтвознавець, музейник, вчений секретар та академік Української державної академії мистецтв.
1906 – Сергій Павлович Корольов, вчений-винахідник, конструктор ракетно-космічних систем, академік АН СССР.
1922 – Володимир Миколайович Югай, український живописець, заслужений художник УРСР (1976).
1936 – Едуард Марцевич, радянський і російський актор театру і кіно, народний артист Росії. 
1938 – Джон Войт, американський актор, лауреат премії «Оскар».
1965 – Декстер Холланд, вокаліст панк-рок групи "The offspring".

 

 


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *