Міжнародний день дитячої книги

knijki-dly-detey-1

Сьогодні – Міжнародний день дитячої книги

Казки та історії … ховаються в думках, подібно до насіння, якому потрібен тільки свіжий вітерець, сонячний промінь, крапля роси, щоб вирости, і вони стають квітами.

Г. К. Андерсен

Міжнародний день дитячої книги відзначається, починаючи з 1967 року за ініціативою і рішенням Міжнародної ради з дитячої книги, підкреслюючи тим самим важливу роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального рівня нових поколінь людства. Це свято відзначається в День народження великого датського казкаря Г. Х. Андерсена (1805-1875).

Основа свята – популяризація дитячої книги та читання, яке підкреслює величезне значення книги у духовному й інтелектуальному розвитку нових поколінь .

З нагоди свята у шкільній бібліотеці Бершадської ЗОШ І – ІІІ ступенів №3 було організовано цикл масових заходів, головною метою яких є популяризація різних варіантів книг. Це і оформлені літературні полички ("Книга – твій друг назавжди", "Із року в рік: завжди так буде, людина книгу не забуде"), на яких представлені твори сучасних дитячих українських та зарубіжних письменників. Окрема поличка, "Моя найулюбленіша казка", присвячена творчості Г. Х. Андерсена. Це і бібліотечні уроки («Найвідоміший казкар світу»), бесіди та вікторини – мандрівки («В країні доброго чарівника») серед учнів 3 – 4, 5 – 6 класів.

Під час уроків та бесід діти дізналися про історію розвитку дитячої книги, прослухали цікаві факти з життя казкаря  Ганса Крістіана Андерсена, розповідь про цікаві дитячі книги, написані у різні часи, переглянули презентацію про етапи розвитку книги. Діти приймали активну участь у обговоренні, ділилися враженнями від раніше прочитаної літератури. Учні залюбки  прийняли активну участь у різноманітних вікторинах, відповідаючи на запитання: чи добре вони знають прислів’я і приказки про книгу, чи уважно читають книги, чи знають правила поводження в бібліотеці, чи уважно читають казки.

IMG-2cfea3391f1bb7a0aecab82342ab2d8f-V IMG-d892f1e1f8d22e75aeb26199f25a4fbd-V P80402-151114 P80402-151849 P80402-163041

 Особливо цікавим та пізнавальним був спільний майстер клас учнів 4 – 5 класів із виготовлення лепбуку «Еволюція книги».

З нагоди Міжнародного дня дитячої книги у школі оголошено про початок конкурсу на кращий малюнок до улюбленої казки (1 – 4 кл.), власний авторський твір або рукописну книгу у вільному форматі (5 – 11 кл.) та загальношкільний конкурс «Подаруй бібліотеці книгу». Всі бажаючі можуть долучитися до акцій з 02. 04 по 06. 04. 2018 року.

На нашу думку, святкування Міжнародного дня дитячої книги є особливо актуальним, адже книга має неабиякий вплив на формування духовного світу людини. Дитяча книга – перша сходинка до пізнання безмежного, чарівного, дивовижного світу – життя.

Завідуюча шкільною бібліотекою

Бершадської ЗОШ І – ІІІ ступенів №3 Мараховська Т.А.


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *