12 листопада. Цей день в історії

lunnyy-kalendar-strizhek-na-fevral-2016-goda-60688

У цей день сталося наступне:


1772 — Крим отримав незалежність від Османської імперії.
1871 — в Одесі у виставі «Сватання на Гончарівці» за п’єсою Квітки-Основ’яненка дебютував молодий актор Марко Лукич Кропивницький – відомий і видатний актор та режисер України.
1893 — В американській газеті "San Francisco Morning Call" опубліковано перше оповідання 17-річного Джона Гріффіта під назвою "Тайфун біля берегів Японії". Так почалась історія злету письменника Джека Лондона.
1918 — Павло Скоропадський, тогочасний гетьман Української держави, підписав закон щодо створення автокефалії Української Православної Церкви (УАПЦ).
1918 — Європейська країна Австрія була проголошена республікою
1925 — створення «Лігеї Українських Націоналістів». Це відбулося у Празі (Чехія) на з'їзді учасників Українського Національного об'єднання i Союзу Визволення України.
1944 — Чотирнадцята Галицька добровольча дивізія СС перейменована на чотирнадцяту Військову гренадерську дивізію СС (інша назва – перша українська дивізія)
1967 — Відбувся Перший Світовий Конгрес вільних українців. Учасниками стали члени діаспори та діячі України у вигнанні. Конгрес відбувся в Нью Йорку, США
1981 — Повторення успіху: американський космічний корабель (шаттл) під назвою «Колумбія» став першим космічним кораблем, який здійснив політ вдруге.
1981 — Успішно закінчився перший переліт через Тихий океан на повітряній кулі.
1992 — з 23:00 був припинений грошообіг рубля як валюти України. С того моменту в якості еквіваленту карбованця був введений купон Національного банку.
2001 — У Севастополі з належними військовими почестями було поховано двох членів екіпажу підводного судна «Курськ»: Денис Пшеничников (капітан-лейтенант) та Віталій Романюк (мічман).


12 листопада народились:

1840 — народився Огюст Роден, французький скульптор-імпресіоніст, автор відомих скульптур «Мислитель», «Бальзак», «Поцілунок» та багатьох інших.
1908 — народився Дмитро Чепурний, український драматург та поет. За надто вільні висловлювання (по мірках тогочасного суспільства) був репресований. Помер в червні 1944 року під час ув’язнення.
1929 — народився Зіновій Красівський, видатна особистість в українській історії та юриспруденції. Займався громадсько-політичною роботою, писав вірші. Помер у вересні 1991 року.
1935 — народилась Людмила Гурченко, народна артистка СРСР, акторка та композитор. Найбільш відомі фільми за участю Гурченко: «Карнавальна ніч», «Любов та голуби», «Вокзал для двох» та багато інших.
1936 — народився Микола Сингаївський, український поет, письменник, перекладач. Широкому колу українців він відомий в першу чергу по пісні «Чорнобривці» та по багатьом книгам як для дорослих, так і для дітей.
1941 — Юрій Некрасов, український кінорежисер, член спілки кінематографістів України. З 1972 року працював режисером-постановником в студії «Укртелефільм». Його роботи: «Поєдинок», «Відкриття», «Вечори на хуторі поблизу Диканьки» та багато інших.
1944 — Олександр Авагян, український археолог, спелеолог, музикант, поет і взагалі – багатогранна особистість. На честь Авагяна названо грот у печері Голубі озера, також він є співавтором рок-опери «Марія Оранта» та ще в 1962 році заснував першу українську рок-групу «Березень».


Важливі дати для України


Незалежно від пори року, для українців є важливі дати в історії нашої землі. І кожен патріот своєї країни та й просто всебічно розвинена людина повинен їх знати і пам'ятати. Саме ці дні і події вели нас на шлях сильної, значущої в світі держави. Звичайно, всі важливі дати неможливо вмістити на цю сторінку, тому ми перерахуємо, на наш погляд, самі ключові моменти становлення держави і українських земель.

882 – зародження держави Київська Русь 
988 – Володимир оголосив про прийняття християнства з Візантії 
1187 – перша згадка слова "Україна" в Київському літописному зводі 
1492 – перша згадка про козаків, які в гирлі Дніпра напали на турецький корабель 
1648 – початок народно-визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького (1648-1657) 
1917 – проголошення Третього універсалу Центральної Ради про створення УНР як федерації Росії 
1922 – вхід України як УРСР до складу Союзу Радянських Соціалістичних Республік 
1933 – штучний голодомор на українських землях (1932-1933) 
1941 – Велика Вітчизняна війна (1941-1945) 
1991 – проголошення незалежності України і всенародний референдум 
1996 – створення Конституції України 
2004 – Помаранчева революція в Україні


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *